AL 44-LEA CONGRES AL SOCIETĂȚII ROMÂNE
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 12-LEA CONGRES ROMÂNO-FRANCEZ 
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 10-LEA SIMPOZION ROMÂNO-ISRAELIAN 
DE ACTUALITĂȚI ÎN ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 17-LEA CONGRES AL ASISTENȚILOR
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 5-LEA SIMPOZION "ROMÂNIA DODOLOAȚĂ"
AL SOCIETĂȚILOR DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ DIN ROMÂNIA ȘI MOLDOVA
Manifestări însoţite de expoziţia medicală specializată
  , ediţia a 17-a

09 - 13 MAI 2018

Centrul Internațional de Conferințe, Sinaia, România

LECTORI

Iurie Acalovschi (Cluj-Napoca, România)
Arash Afshari (Copenhaga, Danemarca)
Pierre Albaladejo (Paris, Franța)
Magdalena Anițescu (Chicago, S.U.A.)
Leonard Azamfirei (Târgu-Mures, România)
Ruslan Baltaga (Chișinău, Moldova)
Ovidiu Bedreag (Timișoara, România)
Adrian Belîi (Chișinău, Moldova)
Sergio Bergese (Columbus, S.U.A.)
Haim  Berkenstadt (Tel Hashomer, Israel)
Gianni Biancofiore (Pisa, Italia)
Hülya Bilgin (Istanbul, Turcia)
Mihaela Blaj (București, România)
Ilona Bobek (Budapesta, Ungaria)
Constantin Bodolea (Cluj-Napoca, România)
Francisco Carlos Bonofiglio (Buenos Aires, Argentina)
Bernd Böttiger (Cologne, Germania)
Caius Mihai Breazu (Cluj-Napoca, România)
Silviu Brill (Tel Aviv, Israel)
Jay Brodsky (Stanford, S.U.A.)
Sorin  Brull (Jacksonville, S.U.A.)
Șerban Bubenek (București, România)
Wolfgang Buhre (Maastricht, Olanda)
Dragoș Bumbăcea (București, România)
Daniela Cernea (Craiova, România)
Ion Chesov (Chișinău, Moldova)
Luminița Chiuțu (Craiova, România)
Elena Ciobanu (București, România)
Jean Ciurea (București, România)
Diana Cimpoeșu (Iași, România)
Ene Cocis (Cluj-Napoca, România)
Edmond Cohen (New York, S.U.A.)
Yitzhak Cohen (Tel Hashomer, Israel)
Victor Cojocaru (Chișinău, Moldova)
Elena Copaciu (București, România)
Sanda-Maria Copotoiu (Târgu-Mures, România)
Dan Corneci (București, România)
Akos Csomos (Budapesta, Ungaria)
Cosmina Cucui (București, România)
Stefan De Hert (Ghent, Belgia)
Dan Dîrzu (Cluj-Napoca, România)
Alice Drăgoescu (Craiova, România)
Benjamin Drenger (Ierusalim, Israel)
Gabriela Droc (București, România)
Mădălina Duțu (București, România)
Ruth Edry (Haifa, Israel)
Sharon Einav (Ierusalim, Israel)
Wolfram Engelhardt (Offenburg, Germania)
Shai Fein (Ashdod, Israel)
Daniela Filipescu (București, România)
Marcelo Gama De Abreu (Dresden, Germania)
Violeta Aurelia Glauber (Ramat Gan, Israel)
Daniela Godoroja (București, România)
Zeev Goldik (Haifa, Israel)
Itay Goor-Aryeh (Tel Hashomer, Israel)
Or Goren (Tel Aviv, Israel)
Ioana Grigoraș (Iași, România)
Ioana Cristina Grințescu (București, România)
Ioana Marina Grințescu (București, România)
Adrian Grunfeld (Tel Aviv, Israel)
Gabriel Gurman (Beersheba, Israel)
Natalia Hagău  (Cluj-Napoca, România)
Andreas Hoeft (Bonn, Germania)
Tudor Hurmuzache (București, România)
Daniela Ionescu (Cluj-Napoca, România)
Alexander Ioscovich (Ierusalim, Israel)
Radmilo Janković (Niš, Serbia)
Lavinia Jipa (București, România)
Akiva Korn (Tel Aviv, Israel)
Olivier Langeron (Paris, Franța)
Marc Lazarovici (Munich, Germania)
George Litarczek (București, România)
Dan Longrois (Paris, Franța)
Michael Lottan (Tel Aviv, Israel)
Angela Mahdi  (Aalborg, Danemarca)
Virgil-Şerban Manica (Boston, S.U.A.)
Idit Matot (Tel Aviv, Israel)
Paraskevi Matsota (Atena, Grecia)
Miodrag Milenovic (Belgrad, Serbia)
Liliana Mirea (București, România)
Călin Mitre (Cluj-Napoca, România)
Philippe Montravers (Paris, Franța)
Valentin Munteanu (București, România)
Orit Nahtomi-Shick (Ierusalim, Israel)
Silvius Negoiță (București, România)
Alina Nicoară (Durham, S.U.A.)
Teodora Nicolescu (Oklahoma, S.U.A.)
Marius Novac (Craiova, România)
Mircea Onofriescu (Iași, România)
Adriana Oprea (New Haven, S.U.A.)
Ovidiu Palea (București, România)
Marius Păpurică (Timișoara, România)
Emilia Pătrașcu (Iași, România)
Gheorghe Peltecu (București, România)
Azriel Perel (Tel Aviv, Israel)
Albert Perrino (New Haven, S.U.A.)
Cristina Petrișor (Cluj-Napoca, România)
Reuven Pizov (Haifa, Israel)
Mihai Podgoreanu (Durham, S.U.A.)
Mihai Popescu (București, România)
Wanda Maria Popescu (New Haven, S.U.A.)
Florea Purcaru (Craiova, România)
Adina Răduț (Cluj-Napoca, România)
Aeyal Raz (Haifa, Israel)
Irina Ristescu (Iași, România)
Daniel Rusu (Iași, România)
Florin Rusu (București, România)
Dorel Săndesc (Timișoara, România)
Ecaterina Scărlătescu (București, România)
Eran Segal (Tel Aviv, Israel)
Yoram Shapira (Beersheba, Israel)
Mostafa Somri (Haifa, Israel)
Edmond Stelian (Novara, Italia)
Daniel Stocki (Tel Aviv, Israel)
Maria Stoica (Craiova, România)
Radu Stoica (București, România)
Serghei Șandru (Chișinău, Moldova)
Florin Șeicaru (București, Romania)
Mihai Ștefan (București, România)
Janos Szederjezi (Târgu Mureș, România)
Radu Tăbăcaru (București, România)
Cristian Tănase (București, România)
Petre-Octavian Teodorescu (Oradea, România)
Tudor Toma (Londra, U.K.)
Dana Tomescu (București, România)
Raluca Ungureanu (București, România)
Sonia Vaida (Hershey, S.U.A.)
Mihaela Vartic (București, România)
Andrey  Varvinskiy (Torquay, U.K.)
Liana Văleanu (Bucureșt, România)
Marcel Vercauteren (Antwerp, Belgia)
Valentin Vlasakov (Varna, Bulgaria)
Josef Wichelewski (Eliat, Israel)
Dafna Willner (Nahariya, Israel)
Kai  Zacharowski (Frankfurt, Germania)
Claudiu Zdrehuș (Cluj-Napoca, România)
Alexander  Zlotnik (Beersheva, Israel)