AL 43-LEA CONGRES AL SOCIETĂȚII ROMÂNE DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 11-LEA CONGRES ROMÂNO-FRANCEZ 
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 9-LEA SIMPOZION ROMÂNO-ISRAELIAN
DE ACTUALITĂȚI ÎN ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 16-LEA CONGRES AL ASISTENȚILOR 
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ

AL 4-LEA SIMPOZION "ROMÂNIA DODOLOAȚĂ" AL SOCIETĂȚILOR
DE ANESTEZIE ȘI TERAPIE INTENSIVĂ DIN ROMÂNIA ȘI MOLDOVA
Manifestări însoţite de expoziţia medicală specializată , ediţia a 16-a

10 - 14 MAI 2017

Centrul Internațional de Conferințe, Sinaia

LECTORI


Iurie Acalovschi
(Cluj-Napoca, Romania)


Leonard Azamfirei

(Târgu Mureş, Romania) 


Matteo Bassetti  
(Udine, Italy)


Ovidiu Bedreag
(Timişoara, Romania)


Bernd Böttiger
(Köln, Germany)


Olivier Joannes Boyau  
(Bordeaux, France)


Şerban Bubenek 
(Bucharest, Romania)


Emil Cardan
(Cluj-Napoca, Romania)  
  

Diana Cimpoeșu
(Iași, Romania)


Dan Corneci
(Bucharest, Romania) 


Stefan De Hert
(Ghent, Belgium)    


Alice Drăgoescu 
(Craiova, Romania)


Gabriela Droc

(Bucharest, Romania)    


Jan Ehrenwerth
(New Haven, USA)


Wolfram Engelhardt
(Offenburg, Germany) 


Cornelia Florescu
(Bucharest, Romania)


Violeta Glauber
(Ramat Gan, Israel)  


Zeev Goldik
(Haifa, Israel) 


Bianca Liana Grigorescu
(Târgu Mureș, Romania)


Ioana Marina Grinţescu
(Bucharest, Romania) 
 

Gabriel Gurman
(Beersheba, Israel)  


Natalia Hagău
(Cluj-Napoca, Romania)


Daniela Ionescu
(Cluj-Napoca, Romania) 


Radmilo Janković
(Niš, Serbia)


Zeev N. Kain
(Newport Beach, USA)    


Giora Landesberg 
(Jerusalem, Israel)   


 Marc Lazarovici 
(Munich, Germany)


Dan Longrois 
(Paris, France)    
 

Angela Mahdi 
(Aalborg, Denmark)  


Simona Mărgărit 
(Cluj-Napoca, Romania)   


Paraskevi Matsota 
(Athens, Greece)    


 Yuval Meroz 
(Jerusalem, Israel) 


Liliana Mirea 
(Bucharest, Romania)   


Călin Mitre 
(Cluj-Napoca, Romania)   


Orit Nahtomi Shick 
(Jerusalem, Israel)   
 

Silvius Negoiţă 
(Bucharest, Romania)  


Marius Bogdan Novac 
(Craiova, Romania) 


Adela Hilda Onuțu 
(Cluj-Napoca, Romania) 


Daniela Pavelescu
(Bucharest, Romania)   


Azriel Perel 
(Tel Aviv, Israel)  


Cristina Laura Petrișor 
(Cluj-Napoca, Romania) 

 
Adriana Popa 
(Craiova, Romania)  


Wanda Popescu 
(New Haven, USA) 


Alexandru Florin Rogobete 
(Timișoara, Romania)  

Dorel Săndesc 
(Timişoara, Romania)   



Marc Samama 
(Paris, France) 


Eran Segal
(Tel Aviv, Israel)   


Yoram Shapira 
(Beersheba, Israel)


Diogo Sobreira Fernandes 
(Porto, Lisbon)
 


Massimiliano Sorbello 
(Catania, Italy)      


Reto Stocker 
(Zürich, Switzerland)  


Janos Szederjesi 
(Târgu Mureș, Romania)


Dana Tomescu 
(Bucharest, Romania)   


Dan Ulmeanu 
(Bucharest, Romania)  


Liana Văleanu 
(Bucharest, Romania)    


Tamás Végh 
(Debrecen, Hungary)  


Marcel Vercauteren 
(Antwerp, Belgium) 


Torsen Wassermann 
(Stuttgart, Germany)


Josef Wichelewski 
(Eliat, Israel)  


Kai Zacharowski 
(Frankfurt, Germany)


Claudiu Zdrehuș 
(Cluj-Napoca, Romania)   


Alexander Zlotnik 
(Beersheba, Israel)


Agnieszka Zolkiewikz
(Warsaw, Poland)
 

Bazil Aţeleanu
(Cardiff, UK)


Lucian Băilă
(Târgu Mureș, Romania)


  Hülya Bilgin
(Istanbul, Turkey)


Gemma Bruce  
(Edinburgh, UK)


Sorin Brull
(Jacksonville, USA)


Cătălin Cacoveanu  
(Bucharest, Romania) 


Genoveva Cadar
(Bucharest, Romania)


  Daniela Cernea
(Craiova, Romania)


Sanda-Maria Copotoiu
(Târgu Mureş, Romania)